снимка: © Мено Олгерс

Берое излъга Беласица

03.11.2007 г.

Берое постигна пълен обрат срещу Беласица (Петрич) след като обърна от 0:1 с два идентични гола отбелязали от Иво Иванов след асистенции на Милен Христов в 67-ата и 91-ата минута на срещата. Попадението за Беласица отбеляза Ду Бала в 40-ата минута. Бразилецът пропусна дузпа през втората част, като прати топката в аут. С победата момчетата водени от администратора Николай Демирев показаха чест, мъжество и характер и зарадваха макар и малката за мач на Берое бройка зрители.

Цялото първо полувреме се проведе в изключително бавно темпо и предимно с игра в централната зона на терена. Играчите от Беласица използваха всяко падане на терена, за да полежат повече.

В 17-ата минута Слави Жеков центрира от дясно. Топката попадна на главата на Дзаферович, който я засече добре от 7-8 метра, останал между двама защитници на Беласица. Кълбото обаче срещна напречната греда, върна се на терена и бе изчистено.

Минута по-късно Данаил Митев центрира остро в наказателното поле, но топката рикушира в крак на бранител в червено и прелетя опасно към вратата на Беласица. Стражът на гостите обаче внимаваше и успява да изчисти в корнер.

Последваха минути, в които Беласица започна да владее повече топката и да поглежда по-уверено към вратата на Беконо. В 34-ата минута при слаб удар на Данаил Митев от 23 метра топката мина на метър и половина в аут.

Три минути след това Иво Велинов центрира от дясно по земя, Бето прескочи топката и от границата на наказателното поле Христо Господинов стреля към вратата на Беконо, но след рикушет в защитник на Берое топката излезе в корнер.

Гостите стигнаха до попадение в 40-ата минута когато след атака от дясно Маркес центрира в наказателното поле, Ду Бала бе оставен непокрит и с глава се разписа за 1:0.

Беройци се опитаха да върнат веднага попадението. При центриране от фаул на Слави Жеков в 42-ата минута до тъчлинията в ляво по атаката в наказателното поле Митев продължи с глава, бранителите на Беласица успяха да изчистят, но топката попадна в Симеон Минчев, който стреля с ляв крак. Иво Иванов засече с глава от границата на малкия пеналт, но не успя да намери вратата.

След почивката в 48-ата минута Жеков центрира, Иво Иванов продължи с глава към Ваня Дзаферович, който също засече с глава от 7-8 метра, топката обаче премина на 1,5 м от дясната греда. Минута по-късно Герасим Заков бе изведен на чиста позиция от Милчо Танев. Нападателят на Берое стреля с ляв крак, но топката излезе в аут.

В 52-ата минута Слави Жеков стреля от границата на наказателното поле. Бранител на гостите обаче блокира удара на седмицата. Атаката продължи със центриране на Заков в наказателното поле, но стражът на Беласица изпревари Сандански преди той да играе с топката.

В 57-ата минута контраатака на Беласица завърши с удар от границата на наказателното поле на Ду Бала. Беконо обаче спаси без проблеми. Минута след това Ду Бала се измъкна зад защитата на Берое, приклещен бе от Ваня Дзаферович и Иво Иванов и падна на земята. Съдията отсъди 11-метров наказателен удар. Потърпевшият сам го изпълни, но пропусна от бялата точка, стреляйки на сантиметри в аут.

В 60-ата минута Ду Бала бе оставен непокрит зад защитата на Берое, стреля от границата на наказателното поле от воле, но топката не срещна целта.

Берое все пак стигна до изравнително попадение в 67-ата минута, когато Милен Христов центрира от дясно близо до тъч линията. Вратаря на Беласица Манолов увисна и на празна врата Иво Иванов с глава се разписа за 1:1.

След гола играта се изравни, но двата отбора така и не създаваха сериозни голови опасности. В 77-ата минута при контраатака за Беласица Ду Бала се пробва да прехвърли излезлия напред Беконо, но прехвърли и вратата. В 80-ата минута при центриране от дясно на Милен Христов. Заков обаче не успя да отклони топката към вратата.

В 90-ата минута Герасим Заков изведе Дончо Атанасов на чиста позиция, но играчът с номер 25 се спъна в топката и пропиля чистата възможност за гол.

Пълният обрат за Берое дойде едва в продължението на втората част. В копие на първото попадение Милен Христов отново центрира в наказателното поле, където Иво Иванов стана герой за Берое разписвайки се с глава в горния ляв ъгъл на вратата за 2:1.

Така Берое хитро успя да излъже Беласица, а играчите показаха мъжество и характер, борейки се до последно за победата.