Вихрен 3 - 1 Берое

08.08.2005 г.

Берое загуби нещастно с 3:1 като гост на Вихрен (Сандански) в първи мач за сезон 2005/06. "Зелените" поведоха с гол на Танчовски, но не успяха да задържат преднината си и допуснаха пълен обрат.

През първата част около 1500 зрители на стадиона в Сандански наблюдаваха оспорван мач, в който се редуваха положения и пред двете врати. Срещата бе наблюдавана от президента на Берое Николай Банев. Домакините имаха повече опасности, но шансовете на беройци бяха по-чисти. Въпреки това и двата отбора не успяха да стигнат до гол. Списич бе най-деен през първото полувреме на терена, като заедно с Еламе, Киров, Дзаферович и Митев той направи няколко добри комбинации завършили с удари и за двата отбора.

Фауловете се изпълняваха от младока Иво Иванов, но при центиранията му острието Данаил Митев винаги биваше покрит добре от защитата на Вихрен.

Най-опасното положение за първата част бе за Берое в 26-та минута, когато Данаил Митев получи топката в коридор между двама защитници на домакините, останал непокрит той отправи добър удар, но кълбото премина на няколко сантиметри над вратата.

Вратарят Беконо на няколко пъти спаси добри опасности пред вратата на "зелените". Нов удар на Митев в 42-та минута пък мина на по-малко от метър встрани от страничния стълб.

През втората част "зелените" влязоха отлично в мача като още в 52-рата минута Иван Танчовски получи перфектен пас от Данаил Митев при контраатака на Берое, финтира защитник на Вихрен и се освободи от опеката му. Атака завърши с премерен удар и точно попадение за 0:1.

След гола домакините се втурнаха в тотален натиск, освободиха пространства за атаки на гостите, но те не се възползваха ефективно. Домакините изравниха резултата след като получиха правото в рамките на 1 минута да изпълнят два преки свободни удари и ако първият бе избит, то при втория Беконо не се намеси достатъчно добре, топката попадна в Виктор Софрониев, който с пета от въздуха изравни.

Новакът в "А" група за 4 минути обърна тотално резултата. При центиране от корнер на португалеца Серджиньо другият чернокож футболист Фуртадо, който не бе покрит, реализира с глава за 2:1.

Последното попадение падна 4 минути преди края, когато "зелените" отпаднаха психически. Георги Бачев реализира страхотен гол от левия ъгъл на наказателното поле. Беконо бе излязъл напред и Бачев с лек удар го прехвърли.

Така "зелените" започнаха със загуба в шампионата пред погледа на цялото ръководство на Берое. Сега те гледат напред към следващия важен мач, който е известен още от миналото като "Битката за Тракия" и на който се очаква стадион "Берое" да е пълен.

Мненията след срещата:

Ханс Кодрич - старши-треньор на Берое: "Вихрен заслужено победи. Водихме с 1:0, но допуснахме 3 гола и мачът да бъде обърнат. Тимът ми не показа играта от контролите. Въпреки че поведохме, след гола играчите се уплашиха, не показаха мъжка и борбена игра, не показаха воля и заслужено бяха наказани. Нямам нападатели, но това не е оправдание за слабата игра, която показахме."

Петър Жеков - главен мениджър на Вихрен: "От 6 дни съм тук и това, което трябва да отбележа е нуждата от похвала към Георги Бачев. Той е свършил много работа. Освен тактическата и физическата подготовка има и перфекта волева такава. Единствената ми забележка към отбора е за първото полувреме, когато подходиха страхливо, но това е нормално, тъй като за всички освен Бачев това бе първи мач в "А" група. През втората част бе проявено мъжество и играха много добре. Обърнахме мача. Смея да отлича Георги Бачев, въпреки че всички играха много добре. На мен конкретни цели за новия сезон не са ми поставяни. Ще се борим да запазим мястото си в елита."

Статистика:
Вихрен (Сандански) - Берое (Стара Загора) 3:1
Голмайстори:
0:1 Иван Танчовски 52?, 1:1 Виктор Софрониев 68?, 2:1 Фуртадо 72?, 3:1 Георги Бачев 86?
Вихрен (Сандански): Линков, Цветкович, Шиклич, Нуно Алмейда, Ем. Ценков, Софрониев, Босилков (63? - Зарев), Серджиньо (85? - Кр. Иванов), Ододжи, Фуртадо, Бачев (88? - Марков)
Берое (Стара Загора): 22. Даниел Беконо Н?Дене, 2. Иван Спахиев, 3. Петър Колев (к), 5. Ваня Дзаферович, 14. Бруно Фернандес, 15. Иво Иванов, 6. Людмил Киров, 7. Виктор Списич (73? - 18. Иван Тончев), 16. Иван Танчовски, 10. Данаил Митев, 20. Марсел Еламе
Жълти картони: Цветкович, Ододжи (Вихрен); Людмил Киров, Иван Танчовски (Берое)
Главен съдия: Камен Алексиев (Велико Търново)
Помощник-съдии: Красимир Кандиларов и Петко Павлов (Велико Търново)
Резервен съдия: Младен Пенев (Кюстендил)
Стадион: Градски, Сандански; 1500 зрители