снимка

Нещастна загуба край морето

10.11.2007 г.

Берое загуби нещастно гостуването си на Спартак (Варна) с 1:0. Това е пета загуба с този резултат на "зелените" през настоящия сезон. Единственото попадение в срещата отбеляза Стоян Георгиев в 77-ата минута след меле в наказателното поле. Срещата от ХII кръг на “А” група се игра при непрекъснат дъжд и много тежък терен.

Двубоят започна с традиционния домакински натиск. Още във втората минута домакините имаха възможност да открият резултата, но бранителите в “зелено” се справиха с центриране на Иван Найденов. Минута по-късно след изпълнение на корнер Кунчев стреля с глава, но футболист на Берое успява да избие топката. В 4-ата минута Ахмед Хасан стреля от 24 метра, но топката излезе на сантиметри в аут. В 5-ата минута беройци за първи път погледнаха към вратата на “соколите”. Дончо Атанасов изведе на чиста позиция Данаил Митев, но вратарят на домакините излезе предвидливо и предотврати опасността.

В 8-ата минута след изпълнение на свободен удар от футболист на Спартак, Беконо изпусна топката, но бранител в “зелено” се намеси добре и поправи грешката на вратаря. Пет минути по-късно Данаил Митев имаше възможност да открие резултата. Дънди премина през двама футболисти в синьо по лявото крило и стреля към вратата, но ударът му премина на сантиметри от целта. След още 3 минути отново Митев стреля към вратата на варненци, но силният му удар бе спасен от Цанков.

В 21-ата минута Велимир Иванович стреля към вратата на Берое, но за щастие на камерунския страж коженото кълбо излезе в корнер. Четири минути по-късно Мирчев финтира трима футболисти в зелено и шутира в аут. В 29-ата минута хлъзгавата топка отново затруднява Беконо, но с отлична намеса Иво Иванов изчиства кълбото от голлинията. В 33-ата минута Кунчо Кунчев стреля от 5 метра към вратата на Берое, но с блестяща намеса стража на гостите заковава топката на голлинията.

В 36-ата минута за пореден път камерунецът бе последна преграда пред гола, като изби в корнер удар на Иван Найденов. Четири минути по-късно Велимир Ивановч стреля от 10 метра, но вратарят на “зелените” отново се намеси отлично и спаси вратата си от сигурно попадение. Две минути преди края на първата част най-активният в предни позиции за гостите Данаил Митев стреля към вратата на Цанков. Футболистът с №20 в състава на домакините се справи с опасността и двата състава се оттеглиха на заслужена почивка.

Второто полувреме започна с две положения в актива на старозагорци. Данаил Митев стреля от свободен удар в 50-ата минута, но ударът му срещна стената. При повторния удар известния с прякора Дънди футболист не намери целта. Две минути по-късно десятката на “зелените” центрира към Заков, но юношата на ЦСКА се размина с топката и не успя да нанесе удар. В 54-ата Дзаферович бе заел отлична позиция в наказателното поле и предотврати опасност пред Беконо. Минута по-късно Найденов стреля от 20 метра в аут.

В 64-ата минута “зелените” организираха страхотна контраатака по лявото крило. Данаил Митев с 40 метров пас намери непокрития Милчо Танев. Футболистът с №8 пусна топката успоредно на вратата, но на празна врата Дончо Атанасов за пореден път разочарова и не успя да засече топката. Три минути по-късно Дарин Тодоров стреля от далеч в аут, а в 70-ата минута отново Митев не намери целта. В 76-ата минута след поредната контраатака Митев и Атанасов се озоваваха срещу един бранител в синьо, но футболистът с №10 не успа да намери съотборника си, като по този начин бе пропиляна отлична възможност за откриване на резултата.

В 77-ата минута домакините успяха да стигнат до попадение. След изпълнение на свободен удар резервата Младен Стоев центрира в наказателното поле. Вратарят на гостите не успя да се намеси добре и при последвалото меле най-съобразителен се оказа Георгиев, който с попадението си донесе победата на “соколите”. Шест минути преди последния съдийски сигнал Дзаферович стреля с глава, но Цанков се намеси добре и отрази удара на капитана на “зелените”. Минута по-късно отново вратарят на домакините бе последна преграда, след като изби опасен удар на Пекин от пряк свободен удар. В даденото от съдията продължение Заков имаше отлична възможност да донесе точката на Берое, но отново стражът на Спартак бе на мястото си и отрази удара.

Така Берое загуби нещастно в мъжки мач срещу отбор, който с нищо не е превъзхождаше “зелените”. Сега предстои двуседмична пауза в шампионата, заради срещите на националния отбор срещу Румъния и Словения. Следващата среща за първенство е на 24 ноември от 14:30 часа на градския стадион в Стара Загора срещу Видима-Раковски (Севлиево).