снимка

Берое 94 би мъжете на "розите"

23.02.2013 г.

Юношите старша възраст на "Берое" победиха мъжкия състав на "Розова долина" (Казанлък) с 3:1 в контролна среща, играна днес от 12:30 часа на Изкуственото игрище в града на липите. Гостите поведоха в края на първата част чрез бившия юноша на старозагорци Пламен Колев, но домакините стигнаха до пълен обрат след две попадения на Ангел Костов и гол на Георги Петров.

Берое 94 – Розова долина 3:1

Възпитаниците на Господин Мирчев започнаха по-добре срещата. В 5-ата минута Исус Ангелов изпълни пряк свободен удар от 18 метра, но кълбото премина на сантиметри от левия страничен стълб в аут.

Секунди по-късно Ангел Костов бе близо до гол, но стражът на гостите се намеси добре и изчисти в корнер.

В 15-ата минута Исус Ангелов отправи удар от 23 метра, но на метър над напречната греда.

В 35 и 37-ата минути друг бивш юноша на старозагорци Даниел Тенев имаше две добри възможности да нанесе точен удар, но пропусна.

В 41-ата минута Асен Асенов стреля към вратата на домакините, но Асен Желев спаси.

Секунди преди изтичането на редовното време за първата част Пламен Колев се възползва от грешка на стража на домакините и отблизо прати кълбото във вратата за 0:1.

Три минути след подновяването на играта Васил Ботев стреля от 24 метра, но право в ръцете на вратаря на "розите".

В 52-ата минута Пламен Пенев организира бърза контраатака по лявото крило, след което намери Исус Ангелов пред наказателното поле. Трениращият с първия тим полузащитник изведе в дясно в наказателното поле Джунейт Али, който подаде успоредно на аутлинията към Ангел Костов и таранът изравни с удар от 3 метра на празна врата.

Три минути след това Венцислав Иванов опита удар от 25 метра, но Курделов се намеси добре и спаси.

В 57-ата минута Ивелин Монев изведе зад защитата на гостите Ангел Костов, но нападателят не успя да преодолее вратаря и резултата остана непроменен.

Секунди по-късно беройци получиха право на изпълнение на пряк свободен удар. Исус Ангелов стреля от 22 метра, стражът Курделов изби, но топката попадна право на главата на Ангел Костов, който отблизо се разписа за втори път за 2:1.

В 60-ата минута Борислав Желязков получи топката отляво, навлезе в наказателното поле и отправи удар по диагонала, спасен от Курделов. След това топката попадна в Исус Ангелов, който стреля от границата на наказателното поле, но и този път стражът на гостите се намеси добре и спаси.

Малко по-късно най-добрият в състава на Розова долина Пламен Колев стреля от 23 метра, но Асен Желев успя да боксира топката.

В 74-ата минута отново Колев опита удар, но този път резервният страж на домакините Теодор Койчев се намеси добре и спаси.

Три минути по-късно Пламен Колев изпълни добре пряк свободен удар, но Теодор Койчев прецени добре топката и изби в корнер.

В 86-ата минута Ангел Костов стреля от границата на наказателното поле, но с върха на пръстите си Курделов успя да избие в корнер.

Две минути по-късно след самостоятелен рейд Исус Ангелов опита удар от малък ъгъл, но стражът изби в корнер.

Минута преди изтичанено на редовното време Исус Ангелов изведе Георги Петров зад защитата на "Розова долина", след което възпитаникът на Господин Мирчев преодоля и вратаря и изпрати кълбото за трети път във вратата оформяйки крайния резултат - 3:1.

В сряда на Изкуственото игрище под Аязмото юношите старша възраст ще изиграят последната си контролна среща преди старта на първенството в Зона "Стара Загора". Съперник е силния състав на "Хасково", който заема второ място в Югоизточната "В" група и е основен кандидат за влизане в професионалният футбол.

Статистиката

Берое 94 (Стара Загора) – Розова долина(Казанлък) 3:1
голмайстори: 0:1 Пламен Колев 45', 1:1 Ангел Костов 52', 2:1 Ангел Костов 58', 3:1 Георги Петров 89'
Берое 94: Асен Желев (71' – Теодор Койчев), Джунейт Али, Пламен Тенев, Петко Ганев, Силвестър Дочев (53' – Ивелин Монев), Васил Ботев (62' – Ангел Трайков), Венцислав Иванов, Илиян Стоянов (32' – Борислав Желязков), Исус Ангелов, Пламен Пенев (73' – Георги Петров), Ангел Костов; неизползвани резерви: Димитър Галчин, Христо Вълев; старши-треньор: Господин Мирчев
Розова долина: Георги Курделов, Николай Цонков, Христо Терзиев, Николай Архипов, Антон Иванов, Христо Моричков, Пламен Колев, Асен Асенов, Кристиян Петров, Тонислав Терзиев, Даниел Танев (Атанас Перчемлиев, Нихат Юруков, Николай Койчев, Бектат Али)
главен съдия: Николай Вачев (Раднево)
помощник-съдии: Стефан Георгиев (Стара Загора), Михаил Мичев (Стара Загора)
стадион: "Берое" (Изкуствен терен), Стара Загора