снимка

"Берое" 97 бие в градско дерби

24.02.2013 г.

Юношите младша възраст на "Берое", родени през 1997 година победиха състава на "Стара Загора" 96 с 1:0 в контролна среща. Двубоят се игра днес от 10 часа на Изкуственото игрище. Единственото попадение в срещата падна в 44-ата минута, а негов автор бе роденият в Казахстан нападател Мидат Галбаев.

Първата опасност в срещата бе за гостите. При бърза контраатака футболист на "Стара Загора" остана очи в очи със Стелиян Станчев, но стражът на домакините не позволи да бъде преодолян и изби в корнер.

В ответната атака Диньо Петков опита удар от въздуха от 21 метра, но право в ръцете на вратаря.

Берое 97 – Стара Загора 96 1:0

В 15-ата минута Мидат Галбаев пусна с пета към Александър Колев, който опита удар от движение от границата на наказателното поле, но кълбото премина на сантиметри над напречната греда.

Гостите отговориха с удар на Теодор Георгиев от границата на наказателното поле, след който топката премина на сантиметри над вратата.

В 28-ата минута отново той стреля към вратата на Станчев, но стражът на домакините спаси.

Четири минути по-късно Мидат Галбаев навлезе в наказателното поле и пробва удар по земя, отразен от вратаря.

В 36-ата минута Златимир Илиев центрира от дясно към точката за изпълнение на наказателен удар, след което Александър Колев с плонж стреля с глава, но кълбото премина на педя в ляво от вратата.

Четири минути след почивката домакините стигнаха до гол. Негов автор бе Мидат Галбаев, който отблизо прати топката във вратата с удар с глава.

В 59-ата минута Ивелин Илиев пое топката в центъра на терена, преодоля двама противникови футболисти и стреля от 18 метра, но над вратата.

В ответната атака футболист на гостите опита удар от 26 метра, стражът на домакините подцени топката, но със сетни усилия успя да избие в ъглов удар.

Пет минути след това Ивелин Илиев опита удар от дъгата на наказателното поле, но кълбото излезе на сантиметри в ляво от вратата.

В 67-ата минута след добро разиграване между Ивелин Илиев и Никола Какамъков първият навлезе в наказателното поле от ляво и подаде на Димитър Видев, който не успя да намери добре топката и удара му премина над вратата.

Минута по-късно Христо Митев стреля от 25 метра над вратата.

До края на срещата домакините останаха с човек по-малко, след като Росен Ангелов получи травма и напусна терена.

В 75-ата минута Димитър Видев отправи удар от 24 метра, вратаря на гостите съвсем леко закачи топката, след което се чукна в десния страничен стълб.

Малко по-късно Мидат Галбаев стреля от малък ъгъл, но стражът спаси.

Съставът на "Стара Загора" имаше отлична възможност да изравни резултата от статично положение, при което футболист стреля с глава от пет метра, но на сантиметри над вратата.

В последната минута Ивелин Илиев проби от дясно в наказателното поле и пусна към Никола Какамъков, който не успя да намери рамката на вратата.

На 10 март от 10:30 часа е първия официален мач на възпитаниците на Атанас Димитров за пролетта. Старозагорци гостуват на "Розова долина" 96 (Казанлък).