снимка: Beroe Online

Нападателите се "отпушиха"

24.11.2007 г.

Берое успя да победи Видима-Раковски с 2:0 с голове на Герасим Заков и Дончо Атанасов, които "отпушиха" головата си сметка за този сезон. Срещата не може да се отличи с особени футболни достойнства и ще бъде запомнена с рекордно ниската за стадион Берое посещаемост от едва 500 зрители. На няколко пъти по време на мача феновете изразиха отношението си към Николай Банев със скандирания "Банев отиди си". Както е известно бившият собственик на клуба пое разходите за провеждането на мача и обеща през следващата седмица да се завърне в Стара Загора и да поеме отново задълженията си.

През първото полувреме Берое имаше повече възможности за гол. Първо в самото начало на мача при изпълнение на пряк свободен удар от Милчо Танев почти до корнера в ляво на атаката на Берое вратаря на Видима боксира кълбото преди то да стигне до играч на Берое. Топката обаче попада в Данаил Митев, който без подготовка стреля с десен крак от воле, но кълбото бе отбито в тялото на играч в бяло. Манол Георгиев стреля от 20 метра в 9-ата минута. Топката обаче попадна в ръцете на Беконо.

В 12-ата минута при два последователни удари от границата на наказателното поле Заков и Сандански от Берое можеха да открият резултата, но и при двата топката рикушира в тялото на бранители на Видима. Сред публиката останаха съмнения за игра с ръка, но съдията не бе видял нарушение на правилата. Две минути по-късно Манол Георгиев изпълни пряк свободен удар. Топката тупна коварно пред Беконо и го затрудни максимално. В 16-ата минута Дончо Атанасов навърза двама футболисти в центъра на терена, чукна към Герасим Заков, който напредна и от границата на наказателното поле изведе Дончо Атанасов на чиста позиция. Последният стреля с ляв крак, но топката прелетя на метър и половина в аут.

Минута по-късно Данаил Митев стреля от 20 метра. Кълбото обаче излезе в аут. Митев бе изведен от Янко Сандански зад защитата на Берое. Халфът обаче се забави с паса си и реферът отсъди засада.

Герасим Заков пропиля най-чистото положение за Берое в 29-ата минута след като бе изведен сам срещу вратаря, но стреля на метър в аут. Последваха две опасни контри за Видима, при които Зеленков можеше да открие, но защитата и вратаря Беконо се справиха с опасността.

Логичното се случи в 39-ата минута, когато Герасим Заков отбеляза красив гол. Заков пое топката от границата на наказателното поле във въздуха, обърна се, елиминира бранител и от границата на наказателното поле с воле прати топката в долния ляв ъгъл на вратата.

След почивката не се промени нищо в играта и на двата отбора, като реферът накъсваше прекалено много играта с фаулове в центъра на терена предимно в полза на гостите. Публиката пък на няколко пъти скандира познатия лозунг: "Банев, отиди си!" по адрес на бившия собственик на отбора, който пое разноските за днешния мач.

Веднага след изпълнение на удара от центъра Милчо Танев изведе с дълго подаване Дончо Атанасов. Вратарят на Видима излезе напред и улови топката. Остана обаче съмнение, че той е направил това извън наказателното поле.

В 54-ата минута при опасна контраатака на Видима по лявото крило Зеленков центрира остро в наказателното поле. Беконо излезе придвидливо и пресече паса. Три минути по-късно Дончо Атанасов бе изведен на чиста позиция, но вместо да напредне и да остане очи в очи с вратаря се засуети и кълбото му бе отнето.

В 60-ата минута падна и второто попадение за Берое. След центриране от дясно на Милен Христов, топката попадна в непокрития Дончо Атанасов, който от границата на малкия пеналт с премерен шут покачи резултата.

След гола беройци поотстъпиха темпото на гостите и това можеше да им изиграе лоша шега. В 64-ата минута силен удар от границата на наказателното поле отправи Зеленков. На метър пред голлинията Харизанов се намеси решително и изчисти в корнер. Осем минути след това отново Зеленков шутира от границата на наказателното поле. Топката обаче прелетя на метър от левия страничен стълб.

До края на мача и двата отбора не създадоха никакви по-сериозни опасности. В абсурдната ситуация, в която се намира Берое след абдикацията на Николай Банев от задълженията му "зелените", които са наричани в Стара Загора "лудата банда" по подобие на английския Уимбълдън постигнаха нова победа дължаща се преди всичко на мъжеството на играчите от тима.