снимка

Старшата отстъпи на "Хасково"

27.02.2013 г.

Юношите старша възраст на "Берое" отстъпиха на втория в Югоизточната "В" група Хасково с 1:2 в последната си контролна среща преди старта на пролетния дял на първенството в Зона "Стара Загора". Шампионът на България с "Локомотив" (Пловдив) Недялко Хубенов даде преднина на гостите в 18-ата минута, а две минути преди почивката Даниел Добриков покачи на 0:2. Почетното попадение реализира роденият през 1997 година Михаел Лалев, който бе точен от дузпа. В събота от 11 часа "Берое" 94 гостува на "Верея" 94 в среща от XIV кръг на Зона "Стара Загора".

Берое 94 – Хасково 1:2

В 18-ата минута Недялко бе изведен в чиста позиция и откри резултата.

Домакините отговориха с пробив на Исус Ангелов от дясно, който центрира прострелно по земя, но Ангел Костов не успя да засече.

В 33-ата минута Пламен Пенев изведе в добра позиция от дясно Венцислав Иванов, който отправи удар от 15 метра, но стражът на гостите реагира добре и спаси.

Съставът на "Хасково" отговори с удар от 21 метра, отразен от Асен Желев.

В ответната атака старозагорци пропуснаха най-чистото си положение в срещата. Исус Ангелов центрира от ляво към непокрития Ангел Костов, който отправи удар от 7 метра от въздуха, но право в ръцете на Емил Данчев.

Така се стигна до 43-ата минута, когато с хубав удар извън наказателното поле Даниел Добриков покачи на 0:2.

Две минути след почивката Добриков бе близо до нов гол, но Асен Желев реагира блестящо и с крак спаси удара му от 6 метра.

Господин Мирчев извади част от основните си футболисти, за да ги съхрани за съботния мач за пъвенство и гостите взеха инициативата и пропуснаха няколко добри възможности за гол.

Точно след час игра футболист на "Хасково" нацели десния страничен стълб с удар от 12 метра.

В 74-ата минута Борислав Желязков стреля над вратата на Емил Данчев от пряк свободен удар.

В 80-ата минута Мариус Найденов стреля от 24 метра, но за втори път топката срещна десният страничен стълб.

Пет минути по-късно Александър Манолов отправи удар от границата на наказателното поле на сантиметри в аут.

В 87-ата минута Георги Петров бе повален в наказателното поле и главният съдия Христо Христов отсъди дузпа. Зад топката застана 15-годишният таран Михаел Лалев, който хладнокръвно реализира с удар в центъра на вратата.

В събота от 11 часа "Берое" 94 ще изиграе градско дерби с "Верея" 94 при подновяването на първенството в Зона "Стара Загора".

Статистиката

Берое 94 (Стара Загора) – Хасково 2009 (Хасково) 1:2
голмайстори: 0:1 Недялко Хубенов 18', 0:2 Даниел Добриков 43', 1:2 Михаел Лалев 88' (д)
Берое 94: Асен Желев, Джунейт Али (70' – Христо Вълев), Пламен Тенев, Петко Ганев, Силвестър Дочев (48' – Ангел Трайков), Васил Ботев (62' – Ангел Трайков), Венцислав Иванов (58' – Александър Манолов), Исус Ангелов (74' – Георги Петров), Пламен Пенев (67' – Илиян Стоянов), Ивелин Монев (52' – Борислав Желязков), Ангел Костов (62' – Михаел Лалев); старши-треньор: Господин Мирчев
Хасково: Емил Данчев, Кирчо Крумов, Николай Димитров, Бейсим Бейсим, Атанас Кръстев, Даниел Добриков, Недялко Хубенов, Николай Манчев, Вълчан Чопев, Станимир Боев, Йордан Василев (Георги Христов, Атанас Веселинов, Митко Плахов, Мариус Найденов, Добромир Димитров, Стоян Ковачев)
главен съдия: Христо Христов (Стара Загора)
помощник-съдии: Ташо Терзиев(Стара Загора), Стефан Георгиев (Стара Загора)
стадион: "Берое" (Изкуствен терен), Стара Загора