29.08.2015, 20:00 часа; ст. "Градски", Ловеч;
Асистент-съдии: Крум Стоилов (Благоевград), Емил Вангелов (Петрич)
Допълнителни асистент-съдии: Ивайло Стоянов (Петрич), Стефан Апостолов (Симитли)
Четвърти съдия: Тони Пандарски (Пловдив)
Дежурен делегат: Севдалин Петров (Русе)
Съдийски наблюдател: Георги Нарлев (Силистра)

Здравейте беройци! Градският стадион в Ловеч е място, което винаги носи положителни спомени на феновете на "Берое" след двете Купи на България спечелени на този терен през 2010 и 2013 година. Включваме се от града на люляците, за да ви направим съпричастни с всичко преди, по време и след мача с местния "Литекс" от VII кръг на "А" група.

1' - Начало на срещата Домакините започват първи от центъра.

4' - Неманя Милисавлевич пробва удар от далеч, но неточно.

5' - Джоман е съборен след самостоятелен пробив през центъра на отбраната. Нарушението е на 21 м от вратата на Баривиейра.

6' - Жълт картон Бумал получава жълт картон.

7' - Удар на Делев в стената, след разбъркване се стигна до корнер. Нищо опасно обаче след изпълнението му.

10' - Центриране на Делев в наказателното поле от пряк свободен удар, но Динков остана под топката и тя излезе в аут.

12' - Ново центриране на Делев от фаул, но Баривиейра боксира.

13' - Пробив на Асприля, но изключително неточно центриране.

14' - Джоман търси с дълъг пас Делев, но Перез изпревари нападателя.

15' - Центриране на Пенев, но Перез изчисти в корнер.Нищо опасно след изпълнението на Милисавлевич.

17' - ГООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛ Елиаш извежда отлично Делев и той преодоля елегантно Баривиейра, пращайки топката в мрежата - 0:1.

19' - Удар на Асприля от дистанция, но топката премина над вратата.

20' - Асприля проби по дясното крило и центрира, но топката бе избита в ъглов. Макенджиев улови центрираната топка.

23' - Асприля намери Нунеш на границата на наказателното поле, който стреля опасно, но Макенджиев спаси страхотно.

24' - Центриране от ъглов за Литекс, но нищо опасно.

27' - Василев намери с добро центриране Петков в наказателното поле, но крилото се засуети и топката му бе отнета.

29' - Пробив на Нунеш по лявото крило и центрира, но Иванов изпревари Йонсен и изчисти. Следва удар на Рохас, но неточен.

Вижте голът на Делев за 0:1:

34' - Центриране на Асприля в наказателното поле на Берое, където Йонсен засече с глава, но над вратата.

35' - Шут на Делев от 35 м, но над вратата.

36' - Джоман намери Елиаш пред наказателното поле. Бразилецът пое и стреля, но покрай вратата.

39' - Удар на Рохас от сериозна дистанция, но Макенджиев не бе затруднен и улови.

41' - Делев центрира в наказателното поле на Литекс, но Елиаш извършва нарушение в атака срещу Баривиейра.

44' - Силен шут на Асприля от 30 м, но Макенджиев не трепна и спаси.

44' - Жълт картон Пламен Гълъбов от домакините получава жълт картон за нарушение срещу Петков.

45' - Минута добавено време ба първата част.

45+1' - Край на полувремето Берое води след първата част в Ловеч, след попадението на Делев в 17-та минута. Зелените бяха по-добрият тим през това полувреме и водят заслужено.

46' - Начало на втората част Една промяна в състава на домакините. Пламен Гълъбов е заменен от Александър Георгиев.

47' - Том центрира в наказателното поле, но защитник в оранжево изчисти в ъглов. Последва центриране на Милисавлевич, но защитата изби отново. Джоман пробва удар от далеч, но неточно.

49' - Пробив на Елиаш завършва с центриране по земя. Джоман засече от границата на пеналта, но Баривиейра изби в ъглов.

50' - Центриране на Делев от корнера. Получи се разбъркване, при което Динков върна топката остро в пеналта, тя премина през куп от играчи и попадна у Делев, който стреля от движение, но над вратата.

51' - Жълт картон Иво Иванов получи официално предупреждение от рефера.

52' - Опасно центриране на Рохас от фаул, топката бе избита, но попадна у Георгиев, който стреля опасно, но все пак неточно.

53' - Пробив на Асприля завършва със спечелването на корнер.. Опасно центриране, но никой не успя да засече топката.

54' - Смяна за Берое Стивън Петков е заменен от Иван Коконов.

56' - Асприля центрира в наказателното поле, там Йонсен засече с глава, но над вратата.

59' - Добър пробив на Джоман, топката попадна у Делев, който бе съборен с поредното нарушение на Бумал. Пряк свободен удар за Берое, но без картон за играчът на Литекс.

60' - Делев стреля от фаула, но защитата на домакините се справи.

61' - Втора смяна за Берое Милисавлевич е заменен от Божилов.

Гласувайте за бероеца, който ви допада най-много днес в анкетата за играч на мача на gong.bg.

63' - Опасно центриране на Асприля, но Иванов изчисти.

63' - Топката попадна у Йонсен на границата на пеналта, той стреля, но топката премина на сантиметри от десния стълб на вратата.

66' - Двойно подаване между Йонсен и Георгиев, последния центрира, Асприля засече с глава, но ударът премина покрай вратата.

67' - Добро центриране на Пенев, Божилов засече с глава, но топката премина на сантиметри покрай гредата.

69' - Смяна за Литекс Петрус Бумал е заменен от Никола Колев.

71' - Рохас стреля от ъгъла на наказателното поле, но много неточно.

72' - Последна смяна за домакините Милчо Ангелов влиза на мястото на Хенри Рохас.

74' - Джоман намери Делев в наказателното поле, той продължи за Елиаш, а бразилецът предостави на Коконов, който стреля от наказателното поле, но Баривиейра спаси. Страхотен шанс за Берое.

77' - Защитата на Берое се справи на три пъти с опасни центрирания на Литекс.

78' - Последна смяна и за Берое Голмайсторът днес Спас Делев е заменен от Владимир Зафиров.

81' - Божилов намери Джоман, който навлезе в пеналта, засуети се и върна на Зафиров, който стреля опасно, но на сантиметри от вратата.

82' - Жълт картон Данило Асприля е предупреден официално от Георги Кабаков.

84' -Нов пробив на Асприля, но топката е изчистена в ъглов удар. След неговото изпълнение - нищо опасно.

86' - Жълт картон Елиаш получава картон за нарушение.

88' -Жълт картон Официално предупреждение и за Перез от Литекс.

89' - Домакините натискат в търсене на изравнителен гол, но защитата на Берое се справя отлично.

90' - Четири минути добавено време на мача.

90+2' - Макенджиев се справя с поредното центриране.

90+4' Край на мача-Берое се наложи с 0:1 при гостуването си на Литекс.

Литекс 0:1 Берое