Първа лига, Полуфинали за 7-10 място, втори мач
19.05.2017, 20:00 часа; ст. "Берое", Стара Загора;
Асистент-съдии: Диян Вълков (Варна), Димо Вълчев (Варна)
Допълнителни асистент-съдии: Вихрен Манев (София), Вангел Вангелов (София)
Четвърти съдия: Александър Атанасов (Варна)
Дежурен делегат: Стоян Велчев (София)
Съдийски наблюдател: Илонка Джалева (София)

1' - Начало на мача Гостите започват първи с топката.

2' - Делич намери Цонев в пеналта, а той бе съборен, но реферът отсъди аут.

7' - Почански намери Карачанаков, който центрира в пеналта. Там Мапуку свали с глава за Цонев, но ударът а последния рикошира в бранител и излезе в корнер. Нищо опасно след изпълнението.

8' - Жълт картон Иво Иванов е предупреден официално от рефера.

11' - Цонев получи топката от корнер и центрира, но Георгиев извърши нарушение в атака.

13' - Делич изведе Мапуку на стрелкова позиция, но ударът на нападателя премина на сантиметри от гредата.

15' - ГОООООООООООЛ ЗА БЕРООООООООЕЕЕЕ Антон Карачанаков проби и нахлу в пеналта. Крилото центрира остро, а Кристиан Димитров си отбеляза автогол за 1:0 в полза на Берое.

18' - Смяна за Ботев Виана е заменен от Крум Стоянов.

21' - Удар на Василев от дистанция, но много неточно.

22' - Жълт картон Крум Стоянов получава картон за нарушение.

23' - Жълт картон След центриране на Карачанаков топката срещна ръката на играч на Ботев. реферът не отсъди дузпа и Василев получи картон за реплика.

26' - Жълт картон И Антонио Вутов получава жълт картон за фаул.

31' - Нова добра атака за Берое, при която Цонев центрира, защитник изби и топката попадна в Райнов. Той стреля, но ударът му срещна тялото на браниел.

34' - Делич проби и намери Райнов, той пое и стреля от дистанция, но топката премина на метър от гредата.

37' - Страхотен шанс за Берое. След сериозен натиск и няколко центрирания Райнов изведе Цонев на добра позиция. Той стреля силно, но Чворович се намеси страхотно и преотврати гол.

43' - Асен Георгиев центрира в пеналта, където райнов игра с глава, но не затрудни вратаря на гостите.

45' - Две минути добавено време.

45+1' - Панов намери Неделев на дъгата и той стреля, но топката премина встрани от вратата.

45+2' -Край на първото полувреме Берое води на Ботев с 1:0 и се нуждае от още два гола, за да вкара мача в продължение.

46' - Начало на второто полувреме Двата тима подновяват играта при резултат 1:0. Омар Косоко влиза на мястото на Фелипе Бризола.

50' - Удар на Карачанаков от пряк свободен, топката рикошира в бранител и премина на сантиметри в корнер. Нищо опасно обаче след изпълнението.

51' - Жълт картон Райнов е предупреден официално.

51' - Косоко се измъкна за най-чистото положение за гостите в мача до тук и стреля, но брилянтна намеса на Перниш.

52' - Центриране от коернер и терзиев засече с глава, но не намери целта.

55' - Жълт картон Кохей като получи картон за нарушение.

56' - Отлично ценриране на Цонев от фаул и топката бе засечена от Асен Георгиев, но мина на сантиметри от гредата.

61' - Почански изведе Мапуку, който проби и се опита да намери Цонев, но топката рикошира в бранител и излезе в коренр. Цонев получи на дъгата и стреля след ъгловия, но Чворович се намеси в нов ъглов удар. Василев засече на първа греда с глава, но в аут.

65' - ГОЛ ЗА БОТЕВ Балтанов изведе Стоянов зад отбраната, а той предостави чудесно за Вутов, който реализира от непосредствена близост за 1:1.

66' - Смяна за Берое Салмикиви замени Почански.

68' - Мапуку намери Цонев, който стреля от дъгата, но Чворович изби с върха на пръстите.

69' - Райнов намери Цонев, който стреля, но след нов рикошет топката отново излезе в корнер. Нищо опасно обаче.

72' - Смяна за Ботев Серкан Юсеин заменя Антонио Вутов.

74' - Матеас Делич е заменен от Веселин Пенев.

75' - ГООООЛ ЗА БЕРОЕ Цонев извежда отлично Мапуку, който се освободи от бранител и прати топката в мрежата за 2:1.

76' - Цонев получи на границата на пеналта и стреля много добре, но Чворович успя да улови.

82' - Пенев бе изведен по крилото и центрира чудесно. Цонев засече от въздуха, но Чворович отново спаси.

84' - Смяна за Берое Денислав Станчев заменя Карачанаков.

89' - Косоко се откъсна и излезе сам срещу вратаря. но Перниш се намеси отново страхотно.

90' - Две минути добавено време.

90+1' - Нова добра възможност за Берое. Василев изведе Като, а той предостави за Цонев. Ударът на последния обаче срещна тялото на играч в жълто и черно.

90+2' - Край на срещата Берое спечели с 2:1, но това не бе достатъчно и сезонът за старозагорци звърши.

Берое 2:1 Ботев Пд