Атлантас<br />(Клайпеда, Литва)

Атлантас
(Клайпеда, Литва)

Състав:
1. Миндаугас Милаускас

02.07.2015, 19:00 часа; ст. "Централен", Клайпеда, Литва;
Главен съдия: Вилхамур Торинсон (Исландия)
Асистент-съдии: Гилфи Мар Сигурдсон (Исландия), Брунгейр Валдимарсон (Исландия)
Четвърти съдия: Гунар Йарл Йонсон (Исландия)
Дежурен делегат: Ричард Хаврила (Словакия)
Съдийски наблюдател: Карел Бохунек (Чехия)

Здравейте беройци! Включваме се от Клайпеда! Ще следим за вас мача между местния "Атлантас" и "Берое".

18:25 - футболистите на "Берое" излязоха на терена на стадион "Централен" за своята загрявка преди мача.

Стадионът в Клайпеда е готов за футбол! А вие? #Атлантас - #БероеМача можете да гледате на живо в...

Posted by Beroe on Thursday, July 2, 2015

Беройци вече загряват на стадион Централен в Клайпеда. След малко започва двубоят срещу Атлантас

Вратарите вече излязоха за своята загрявка и очакват своите съотборници да се присъединят към тях. А всички те очакват теб да ги подкрепиш, независимо къде си! #Атлантас - #Берое

18:45 - тимът на "Берое" се прибра в съблекалнята си, където футболистите ще се подготвят за началото на срещата, а наставникът Петър Хубчев ще даде и последните си указания преди двубоя.

Част от феновете вече заеха своите места на стадиона в Клайпеда. #Атлантас - #Берое

1' - начало на мача! Хайде "Берое"!

Футболистите излизат на терена. #Атлантас - #Берое

2' - дълга топка за Виркшас, но Иво Иванов избива в корнер преди да се стигне до опасност пред вратата на "Берое".

"Беройци" с новите екипи имаха първо притежание на топката. #Атлантас - #Берое

3' - бърза контратака за "Берое". Зехиров напдредва от дясно и центрира в наказателното поле, където Спас Делев засича, но слабо и топката попада в тъцете на Милаускас.

7' - Игор Джоман подава за Георги Божилов, топката е центрирана, но защитата избива.

8' - след атака на домакините топката попада в Панюков в наказателното поле, но Макенджиев се намесва авторитетно.

9' - Георги Божилов центрира от ляво, но Мапуку не успява да овладее и топката му е избита.

10' - жълт картон за Йокшас ("Атлантас") за груб фаул срещу Игор Джоман.

13' - Максимов пробива от ляво, центрира по земя в наказателното поле, но Иво Иванов пречи на нападателя да отправи удар.

13' - дълъг пас на Веселин Пенев към Жуниор Мапуку, но нпадателят на "Берое" е бил в положение на засада.

Активно подкрепящите фенове огласят стадиона в Клайпеда. #Атлантас - #Берое

14' - дълго извеждащо подаване за Панюков, но Макенджиев го изпреварва.

16' - Атанас Зехиров подава за Георги Божилов, но топката е избита в корнер. Неманя Милисавлевич центрира от корнера, Спас Делев овладява, но не успява да отправи удар преди топката да му бъде отнета.

17' - Мапуку е изведен от Божилов зад гърба на отбраната. Конгоанецът овладява в наказателното поле, финтира играч и пада след съприкосновение със съперник, но реферът от Исландия преценя, че няма основания да отсъди дузпа.

19:16 :-)

20' - Жуниор Мапуку подава към Спас Делев, който веднага извежда Мапуку в наказателното поле. Слаб удар на конгоанеца обаче и защитник блокира.

27' - Божилов намира Мапуку на дъгата пред наказателното поле. Нападателят пуска в дясно за Спас Делев, който току що навлязъл в наказателното поле стреля, но вратарят се намесва и избива в ъглов удар. Неманя Милисавлевич центрира от корнера, но защитата се справя.

32' - продължителна многоходова атака за "Берое" завършва с пас на Георги Божилов към Спас Делев, който стреля от границата на наказателното поле по земя, но без проблеми за вратаря.

34' - Игор Джоман копва за Георги Божилов, който обаче е изпреварен от защитник и топката е изчистена в ъглов удар.

35' - Неманя Милисавлевич изпълнява ъгловия удар късо за Спас Делев, който центрира към втората греда, където Елиаш връща с глава, но защитник чисти.

35' - Спас Делев подава към Атанас Зехиров по дясното крило, който центрира, Мапуку засича от въздуха, но праща топката в аут.

Колоритните фенове на "Атлантас" са разположени точно срещу тези на "Берое". #Атлантас - #Берое

37' - дълъг пас на Максимов, но след рикошет топката излиза в корнер. След центрирането Макенджиев е безгрешен и лови.

39' - жълт картон за Довидас Норвилас за груб фаул.

43' - Елиаш намира Мапуку в наказателното поле, който продължава към Неманя Милисавлевич. Сърбинът стреля, но защитата избива. Отново Милисавлевич центрира от ъгловия, но вратарят лови.

44' - Георги Божилов открадва топката в центъра, подава към Неманя Милисавлевич по земя в наказателното поле, но защитник избива. Топката попада в Делев, който центрира, но праща топката в аут.

45' - една минута добавено време на първата част.

45'+1' - удар на Георги Божилов от дистанция, но вратарят лови.

45'+1' - край на първото полувреме. "Атлантас" - "Берое" 0:0.

46' - начало на второто полувреме. Една смяна в отбора от Литва. Герардас Закаускас заменя Андриус Барткус.

47' - силен удар на Георги Божилов от 22 метра, но топката попада право в ръцете на вратаря.

49' - Веселин Пенев намира Божилов по левия фланг, той пробва да прехвърли вратаря, но топката излиза в аут.

50' - Вежевичиус намира Виркшас в наказателното поле, който стреля от малък ъгъл, но Макенджиев избива в корнер. След изпълнението не се случва нищо опасно.

55' - добър пробив за Неманя Милисавлевич, който минава през трима и навлиза в наказателното поле, но в крайна сметка защитата успява да го блокира преди да отправи удар.

В мача на евентуалните съперници за втори квалификационен кръг "Брьондби" откри резултата в 6-ата минута на срещата - 1:0.

57' - Елиаш намира Зехиров, който пробива от дясно и отправя диагонален удар по посока на вратата, но стражът се намесва добре и избива.

59' - Георги Божилов подава към Неманя Милисавлевич по десия фланг, той центрира но Жуниор Мапуку остава под топката.

60' -ГООООООООООООООООЛ ЗА "БЕРОЕ"! Атанас Зехиров извежда Спас Делев зад гърба на отбраната и той пуска топката покрай вратаря, вкарвайки първия си гол за "Берое" в официален двубой.

61' - Жуниор Мапуку извежда Божилов, който подава за Спас Делев, но той е останал в положение на засада.

62' - пробив на Панюков от ляво. Той навлиза опасно, но Иво Иванов избива в корнер.

63' - контраатака за "Берое". Неманя Милисавлевич пробива от дясно, минава цялата половина и намира Спас Делев в наказателното поле. Той финтира бранител, но се засуетява и решава да върне за Милисавлевич, който центрура от ъгъла на наказателното поле, но Мапуку остава далеч от кълбото.

"Брьондби" води с 3:0 на "Ювенес/Догана" след 17 минути игра.

64' - втора смяна за домакините. Маркас Бенета заменя Довидас Норвилас.

66' - страхотна атака за "Берое". Веселин Пенев подава към Елиаш, който извежда Зехиров. Националът пробива от дясно и навлиза в наказателното поле от където центрира, но защитник успява да избие.

68' - смяна в отбора на "Берое". Иван Коконов заменя голмайсторът Спас Делев.

69' - последна смяна за "Атлантас". Лукас Баранаускас заменя Роландас Баравикас.

71' - пробив на Неманя Милисавлевич от дясно. Той навлиза в наказателното поле и подава за Георги Божилов, който подава на точката за дузпата за Жуниор Мапуку. Конгоанецът стреля, но над вратата.

72' - удар на Елиаш от 35 метра, но много неточен.

5:0 е вече резултатът за "Брьондби" срещу "Ювенес/Догана" от Сан Марино.

74' - контраатака за "Атлантас". Довидас Виркшас центрира, а след това и Маркас Бенета, но защитата се справя.

76' - Георги Божилов отправя страхотен пас за Иван Коконов, който овладява в наказателното поле и стреля опасно, но вратарят успява да изчисти в корнер. След изпълнението на ъгловия удар не се случва нищо опасно.

78' - Жуниор Мапуку повежда и пуска за Иван Коконов, който технично прехвърля вратаря от границата на наказателното поле, но топката облизва гредата.

80' - втора смяна в "Берое". Георги Андонов заменя Жуниор Мапуку.

83' - втори ГООООООООООООООООООООЛ ЗА "БЕРОЕ"! Пряк свободен удар на ъгъла на наказателното поле след фаул срещу Андонов. Атанас Зехиров центрира, след разбъркване Георги Божилов бележи за 0:2 с параболичен удар в горния десен ъгъл!

86' - жълт картон за Атанас Зехиров ("Берое") за груб фаул.

87' - смяна в отбора на "Берое". Том заменя Елиаш.

90' - четири минути добавено време на първата част.

90'+1' - центриране на Веселин Пенев от ляво. Георги Андонов засича с глава от границата на наказателното поле, но вратарят улови.

90'+2' - пас на Георги Божилов зад гърба на обтрната. Андонов остава сам срещу вратаря, но праща топката над рамката.

90'+4' - край на мача. "Атлантас" - "Берое" 0:2 (0:1 Спас Делев 60', 0:2 Георги Божилов 83').

Останете с beroe.bg за отзвук от сблъсъка.

Атлантас 0:2 Берое