20.07.2014, 20:00 часа; ст. "Берое", Стара Загора;
Асистент-съдии: Иво Колев (София), Мартин Венев (София)
Допълнителни асистент-съдии: Георги Йорданов (Габрово), Стефан Павлов (Бургас)
Четвърти съдия: Милен Арабаджиев (Велико Търново)
Дежурен делегат: Марин Раковски (София)
Съдийски наблюдател: Димитър Костов (Бургас)

Здравейте беройци! Включваме се от стадиона под Аязмото и ще сме заедно за началото на новия шампионат. От 20:00 часа "Берое" посреща "Черно море".

Играчите също са готови:

Старозагорският митрополит Галактион отслужва тържествен водосвет за здраве по случай началото на новия сезон в "А" група.

1' - начало на двубоя..

2' - пробив на Салим Керкар по левия фланг. Алжирецът стреля от наказателното поле, но топката среща тялото на бранител на гостите и излиза в ъглов удар. При последвалото центриране нищо опасно пред вратата на Иван Караджов.

7' - центриране на Михаил Венков отляво, но Веселин Пенев успява да изчисти с глава преди играч в син спортен екип да играе с кълбото.

8' - при последвалото центриране от ъглов удар топката попада в Тодор Паланков, който веднага намира непокрития, но намиращ се в засада Георги Божилов. Той вкарва топката във вратата, но страничният арбитър маркира нарушението на правилата.

до 20' - без опасни положения пред двете врати, но "беройци" по-голямо владеене на топката.

23' - Салим Керкар центрира от пряк свободен удар, заложен на 25 метра вляво от вратата на "Черно море", но отбраната на гостите се справя и изчиства топката.

25' - Веселин Пенев изпълнява пряк свободен удар вляво от вратата на гостите, като изсипва топката в малкия пеналт. Там най-съобразителен е капитанът Иво Иванов, който засича с глава, но кълбото не намира целта, преминавайки на сантиметри вдясно от рамката на вратата.

30' - След многоходова акция от страна на гостите Георги Божилов е намерен на дъгата на наказателното поле, но ударът му преминава слабо покрай вратата на "Берое".

34' - след грешка в защитата на "Берое" Иван Коконов стреля от границата на големия пеналт, но Иван Караджов се намесва в ситуацията и спира кълбото с крак преди то да бъде изчистено от Веселин Пенев далеч от целта на "заралии".

38' - опит за центриране на Салим Керкар в наказателното поле, но стражът Илия Николов улавя топката.

42' - Веселин Пенев центрира от пряк свободен удар, заложен фронтално на 25 метра от целта, но защитата на "Черно море" се справя и избива.

43' - жълт картон за Кирил Котев ("Черно море") за груб фаул.

44' - "Берое" получават право да изпълнят пряк свободен удар от идентично положение, но този път Веселин Пенев предоставя топката на Димо Бакалов, чийто плътен удар среща стената от играчи.

45' - две минути добавено време .

45' + 2' - край на първото полувреме. "Берое" - "Черно море" 0:0.

46' - начало на второто полувреме .

49' - атака по десния фланг завършва с удар на Тодор Паланков отляво, но Иван Караджов избива в ъглов удар.

54' - двойна смяна в състава на "Берое" Жуниор Мапуку и Салим Керкар отстъпват местата си на Венцислав Христов и Крис Гади.

55' - Димо Бакалов получава перфектна възможност да открие резултата, след като топката му е предоставена на метри диагонално от целта, но ударът му преминава високо над напречната греда.

57' - Гол за "Черно море"! При разбъркване в наказателното поле кълбото е свалено за Стенио Дос Сантос, който от непосредствена близост се разписа за 0:1.

60' - последна смяна в редиците на "Берое". Игор Джоман заменя Аласан Н'Диайе.

61' - ГООООООООООООООООООООООООЛ ЗА "БЕРОЕ"! "Беройци" бързо изравняват резултата. Атанас Зехиров центрира в наказателното поле, като топката преминава между куп от играчи и рикошира в Стефан Станчев. В последствия влетява в мрежата на Илия Николов неспасяемо за 1:1.

Вижте изравнителния гол:

68' - жълт картон за Георги Костадинов ("Берое") за нарушение.

69' - Георги Костадинов нахлува отляво в наказателното поле и е фаулиран, но главният арбитър преценява, че нарушение няма и няма основание да отсъди 11-метров наказателен удар.

72' - Атанас Зехиров изпълнява пряк свободен удар на 25 метра диагонално на вратата, топката е изчистена, но попада право във Веселин Пенев. Той стреля зад границата на големия пеналт, но ударът му минава високо над целта.

74' - удар на Георги Божилов от гостите от границата на големия пеналт не намира целта, преминавайки високо над рамката на вратата.

76' - Атанас Зехиров пробива отлично по десния фланг и търси свой съотборник по земя в наказателното поле. С топката играят трима играчи в зелено, но нито един от тях не стреля към вратата и в крайна сметка кълбото попада в ръцете на Илия Николов.

82' - Крис Гади получава кълбото в наказателното поле и стреля отблизо, но топката рикошира в бранител на гостите и напуска терена в ъглов удар. При последвалото центриране отбраната на "Черно море" се справя и изчиства.

86' - добра атака през центъра, завършила с подаване на Самир Аясс към Крис Гади, който стреля от движение, но кълбото преминава над рамката на вратата.

88' - жълт картон за Илия Николов ("Черно море").

90' - смяна в състава на "Черно море" Даниел Георгиев заменя Иван Коконов.

90' - три минути добавено време .

90' + 2' - Георги Костадинов засича с глава центрирана от Атанас Зехиров топка, но Илия Николов улавя.

90' + 3' - последна смяна в състава на "Черно море" Живко Атанасов заменя Стефан Станчев.

Край на срещата! "Берое" - "Черно море" 1:1 (0:1 Стенио Дос Сантос 57', 1:1 Стефан Станчев (аг) 61').

Берое 1:1 Черно море