27.07.2014, 20:00 часа; ст. "Берое", Стара Загора;
Асистент-съдии: Димитър Димитров (Варна), Димо Вълчев (Варна)
Допълнителни асистент-съдии: Цветан Кръстев (Варна), Станислав Ставров (Велико Търново)
Четвърти съдия: Ивайло Атанасов (Велико Търново)
Дежурен делегат: Мариян Колев (Велико Търново)
Съдийски наблюдател: Петър Петров (Велико Търново)

Здравейте беройци! Днес е "Битката за Тракия", а ние сме с вас за да отразим всичко по-интересно преди, по време и след мача.

1' - начало на мача. "Ботев" с началния удар.

1' - след центриране на Веселин Пенев от пряк свободен удар топката попада в Елиаш, който я вкарва с глава във вратата от малкото наказателно поле, но реферът отменя попадението заради извършено нарушение.

5' - Крис Гади центрира от дясно в наказателното поле където Салим Керкар засича с глава, но праща топката покрай рамката.

6' - Самир Аясс стреля от границата на наказателното поле, но Михаил Иванов чисти в корнер. След изпълнението Елиаш засича с глава, но Филип Филипов чисти от гол линията.

до 10' - по-активна игра от беройци до момента. "Зелените" доминират в мача, а гостите разчитат на контраатаки.

до 15' - в последните 5 минути липсват опасности и пред двете врати.

20' - Атанас Зехиров центрира от дясно в наказателното поле където Джоман овладява и връща назад за навлизащия на скорост Георги Костадинов, който стреля към долния десен ъгъл на вратата, но кълбото среща страничната греда и излиза в аут.

Вижте отмненият гол на Елиаш:

24' - жълт картон за Самир Аясс ("Берое") за груб фаул.

25' - късо изпълнение на корнер от ляво на вратата към Зехиров, който центрира в наказателното поле, където защитник на "Ботев" чисти в нов корнер пред Венцислав Христов. След второто изпълнение топката отново отива в ъглов удар, но след него гостите овладяват.

28' - Игор Джоман получава топката на дъгата пред наказателното поле и стреля от там, но топката минава високото над вратата.

30' - ГОООООООООООООООООООООООООООООООООЛ ЗА "БЕРОЕ"! "Беройци" откриват резултата в "Дербито на Тракия". При центрирана топка от ъглов удар Самир Аясс продължава с глава към малкия пеналт, където иззад всички изскача Елиаш да Силва, който с коварен удар от непосредствена близост открива резултата.

31' - жълт картон за Росен Колев ("Ботев") за груб фаул.

Вижте голът на Елиаш:

38' - центриране от корнер в дясно от Караджов, топката попада в Йордан Христов на границата на наказателното поле. Той стреля от там без подготовка, но праща топката край рамката.

45' - една минута добавено време.

45'+1' - Салим Керкар получава топката по лявото крило, откъдето напредва и пуска отличен извеждащ пас за Венцислав Христов. Нападателят засича, но кълбото минава на сантиметри край целта.

45'+1' - край на първото полувреме. "Берое" - "Ботев" Пд 1:0 (Елиаш 30').

46' - начало на второто полувреме .

48' - жълт картон за Игор Джоман ("Берое") за тактически фаул.

49' - Мариян Огнянов стреля от пряк свободен удар на 24-25 метра, но топката минава встрани от целта.

до 54' - равностойно начало на второто полувреме с леко преимущество за "зелените".

59' - смяна в отбора на "Ботев". Вандер Виейра е заменен от Иван Цветков.

62' - жълт картон за Атанас Зехиров ("Берое") за груб фаул.

64' - след центриране от корнер от дясно на вратата на Караджов Сърджан Лукин засича с глава, но над вратата.

66' - Мариян Огнянов засича с глава центрирана в наказателното поле топка, но над вратата.

70' - смяна в отбора на "Берое". Крис Гади е заменен от Аласан Н'Диайе.

72' - Игор Джоман центрира в наказателното поле където Венцислав Христов се преборва с вратаря, успява да му отнеме топката и след това повален на терена. Реферът обаче подминава ситуацията.

74' - смяна в отбора на "Берое". Владимир Айтов е заменен от Цветелин Чунчуков.

76' - Атанас Зехиров центрира в наказателното поле, където Венцислав Христов поема добре топката и подава към Салим Керкар в ляво. Той стреля по диагонал, но право в ръцете на Михаил Иванов.

76' - Аласан Н'Диайе отнема добре топката в средата на терена и пробва извеждащ пас за Венцислав Христов. Стражът Михаил Иванов излиза да улови, но бърка. Венцислав Христов стреля от малък ъгъл към опразнената врата, но със сетни усилия Иванов все пак чисти в корнер.

77' - Самир Аясс получава центрирана топка в малкото наказателно поле, от където и стреля, но Михаил Иванов успява да избие.

79' - жълт картон за Юнес Хамза ("Ботев") за оспорване на съдийско решение.

83' - Салим Керкар получава топката в наказателното поле между защитник на "Ботев" и вратаря и стреля от малък ъгъл, но топката минава далеч от целта.

84' - смяна в отбора на "Берое". Димо Бакалов заменя Георги Костадинов.

88' - смяна в отбора на "Берое". Жуниор Мапуку заменя Венцислав Христов.

90' - три минути добавено време.

90'+2' - Иван Цветков получава на изгодна позиция в наказателното поле и стреля по диагонал, но право в ръцете на Иван Караджов.

90'+3' - Гол за "Ботев". Центрирана топка в наказателното поле от където Иван Цветков засича по диагонал и праща топката в далечния ъгъл на вратата за 1:1.

90'+4' - край на мача. "Берое" - "Ботев" 1:1 (1:0 Елиаш 30', 1:1 Иван Цветков 90'+3').

Лека вечер от дежурния екип на beroe.bg. Очаквайте отзвук.

Берое 1:1 Ботев Пд