19.10.2014, 16:00 часа; ст. "Тича", Варна;
Главен съдия: Станислав Ставров (Велико Търново)
Асистент-съдии: Георги Славов (Плевен), Ивайло Атанасов (Велико Търново)
Допълнителни асистент-съдии: Георги Давидов (Велико Търново), Живко Недялков (Бургас)
Четвърти съдия: Георги Ковачев (Бургас)
Дежурен делегат: Димитър Димитров (Русе)
Съдийски наблюдател: Димитър Костов (Бургас)

Здравейте беройци! В слънчевия октомврийски следобед се включваме от ст. "Тича" във Варна, за да ви направим съпричастни с всичко около мача на нашите любимци с местния тим "Черно море".

1' - начало на мача. "Берое" с началния удар.

3' - пряк свободен удар за "Черно море" на 22-23 метра фронтално на вратата. Марчин Буркхардт изпълнява, но праща топката право в ръцете на Благой Макенджиев.

5' - повече владение на топката от беройци в последноте 2-3 минути, но атаката на "зелените" не завършва с удар по посока на вратата на Китанов.

6' - Аласан пробва да изведе Елиаш по лявото крило, но пасът е прекалено бърз и топката излиза в аут.

8' - Керкар е фаулиран на метър от наказателното поле и аут линията. Потърпевшият центрира в наказателното поле, но защитата на домакините се справя.

8' - Крис Гади извежда с пас успореден на гол линията Салим Керкар на стрелкова позиция. Французинът стреля, но праща топката малко над гредата.

9' - Веселин Пенев центрира в наказателното поле от пряк свободен удар на 40 метра от вратата по левия фланг. Аласан Н'Диайе насочва добре с глава, но Георги Китанов е на мястото си и лови.

11' - Матиас Курьор напредва от дясно и центрира по земя в наказателното поле, където Манолов продължава, но защитата на "Берое" внимава и избива топката.

14' - центриране в наказателното поле на "Берое", но нито един играч на домакините не успява да засече и топката попада право в ръцете на Макенджиев.

19' - атака за "Черно море" от дясно чрез Матиас Курьор, който разтегля към средата на терена където е Стенио Дос Сантос. Той продължава с топката, навлиза в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но Макенджиев спасява.

21' - дузпа за "Черно море". Иван Коконов е повален в наказателното поле от Михаел Ковачевич и съдията отсъжда дузпа.

23' - Гол за "Черно море". Мирослав Манолов стреля от бялата точка и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Берое, залъгвайки Макенджиев да се хвърли в другия.

до 30' - след гола беройци владеят инициативата, но не успяват да отправят удар, с който да застрашат по-сериозно Китанов.

31' - Игор Джоман центрира за Венцислав Христов в наказателното поле, който овладява и отправя много добър удар към горния ляв ъгъл на вратата, но Китанов е сигурен и изчиства в корнер. След изпълнението на който защитата на домакините избива.

33' - Веско Пенев чуква за Венцислав Христов, който извежда на скорост зад защитата Салим Керкар. Французинът пробва диагонален удар от наказателното поле, но той е блокиран от защитник.

35' - Елиаш напредва от дясно и пробва да изведе Венцислав Христов пред малкото наказателно поле, но Китанов внимава излиза напред и с акробатичен плонж лови кълбото преди то да попадне в краката на нападателя на "Берое".

36' - втори гол за "Черно море". Бекир Расим напредва от ляво и извежда пред наказателното поле Матиас Курьое, който останал сам срещу вратаря праща топката в мрежата за 2:0.

37' - Салим Керкар получи в наказателното поле и стреля, но над вратата.

39' - Салим Керкар подава към Крис Гади, който след това продължава към Елиаш, който стреля, но топката среща страничния стълб на вратата.

42' - удар на Стенио Дос Сантос от дистанция, но Макенджиев лови.

45' - една минута добавено време на първата част.

45'+1' - пробив от дясно на Аласан Н'Диайе завършва с негов удар от ъгъла на наказателното поле, но над вратата.

45'+2' - край на първото полувреме. "Черно море" - "Берое" 2:0 (1:0 Мирослав Манолов 23'(д), 2:0 Матиас Курьор 36').

46' - начало на второто полувреме.

48' - Венцислав Христов центрира от пряк свободен удар, но защитата на домакините съумява да избие преди играч на "Берое" да може да играе с топката.

Вижте дузпата и голът за 1:0:

Вижте попадението за 2:0:

54' - смяна в отбора на "Берое". Танко Дяков е заменен от Жуниор Мапуку.

56' - смяна и при домакините. Симеон Райков влиза в игра на мястото на Иван Коконов.

59' - втора смяна при домакините. Живко Петков влиза в игра на мястото на Бекир Расим.

61' - Марчин Буркхардт стреля от далеч, но топката минава високо над целта.

62' - атака от ляво чрез Джоман, но топката е избита в корнер. След изпълнението му кълбото попада във Венцислав Христов, който стреля, но ударът е блокиран. Аласан засича с глава, но Георги Китанов се извисява добре и лови летящата към горния десен ъгъл на вратата му топка.

64' - трети гол за домакините. Живко Петков напредва на скорост от ляво и връща назад за Симеон Райков, който стреля, но Благой Макенджиев чисти в корнер. След изпълнението топката е центрирана в наказателното поле от Райков където след разбъркване защитата е изпуснала сам Кирил Котев. Капитанът на "Черно море" бележи от близка дистанция за 3:0.

68' - смяна в отбора на "Берое". Илия Мунин заменя Михаел Ковачевич.

69' - жълт картон за Тодор Паланков ("Черно море") за груб фаул.

70' - Симеон Райков центрира в наказателното поле на Берое, но Благой Макенджиев успя в последния момент да избие топката преди с нея да играе Курьор.

73' - Матиас Курьор получава топката в наказателното поле и стреля от метър зад точката за изпълнение на дузпа, топката минава над вратата.

77' - Аласан пуска за Крис Гади, който центрира към Венцислав Христов. Нападателят продължава с глава в наказателното поле за Игор Джоман, който обаче като че ли е задържан пред малкия пеналт. Реферът Станислав Ставров обаче не вижда причина да отсъди дузпа.

79' - Мапуку получава на границата на наказателното поле, но е с гръб към вратата и пуска назад за Веселин Пенев, който чуква леко в дясно за Венцислав Христов. Националът стреля от дистанция, но кълбото попада в ръцете на Китанов.

82' - Крис Гади получава в дясно, навлиза в наказателното поле, но там топката му е отнета от защитата преди да успее да отправи удар.

83' - жълт картон за Мирослав Манолов ("Черно море") за груб фаул.

85' - Симеон Райков получава от дясно, намира Живко Петков, който продължава за Манолов, който праща топката в мрежата, но попадението е отменено заради засада.

86' - четвърти гол за "Черно море". Матиас Курьор пробива от дясно, подава към Симеон Райков, който разстрелва вратата за 4:0.

89' - последна смяна при домакините. Марчин Букрхардт е заменен от Слави Сталев.

Вижте голът на Кирил Котев за 3:0:

90' - три минути добавено време на втората част.

90'+1' - Китанов се удари лошо при борба за висока топка и се налага да му се окаже медицинска помощ.

90'+4' - червен картон за Крис Гади ("Берое") за сблъсъка с Георги Китанов.

90'+4' - Мирослав Манолов застава на врата, тъй като Китанов не може да продължи в мача.

Вижте отменения гол и голът за 4:0 на Симеон Райков:

90'+8' - оказва се нова меи=дицинска помощ за играч на "Черно море".

90'+9' - край на мача. "Черно море" - "Берое" 4:0.

Лека вечер от дежурния екип на beroe.bg. Останете с нас за отзвук.

Черно море 4:0 Берое