13.04.2014, 17:00 часа; ст. "Градски", Несебър;
Главен съдия: Георги Давидов (Велико Търново)
Асистент-съдии: Пламен Хинков (Ловеч), Ивайло Атанасов (Велико Търново)
Допълнителни асистент-съдии: Иван Кирилов (Варна), Радослав Станев (Варна)
Четвърти съдия: Антоан Георгиев (Сливен)
Дежурен делегат: Мариян Колев (Велико Търново)
Съдийски наблюдател: Кольо Данев (Варна)

Здравейте беройци! Включваме се от Несебър от където ще следим за вас мача между "Нефтохимик" и "Берое".

През седмицата отборът на Златко Янков отпадна и на теория от "А" група. Тимът, който тази година влезе в елита обаче до последно ще играе за своята чест.

1' - начало на мача.

3' - Жуниор Мапуку подава към Елиаш, който стреля от границата на наказателното поле, но праща топката на сантиметри от дясната сглобка.

8' - пряк свободен удар за "Берое" за нарушение срещу Стефан Спировски на 30 метра от вратата. Спировски стреля директно, но топката среща дясната греда на пазената от Костадин Георгиев врата, търкулва се по гол линията и Георги Петков изби в корнер. След изпълнението му не се случва нищо опасно.

10' - добър извеждащ пас на Елиаш към Георги Андонов в наказателното поле. Вратарят обаче изпреварва нападателят на "Берое".

12' - Георги Андонов опитва да изведе с центриране Салим Керкар в наказателното поле но топката идва малко дълга за крилото на "Берое" и излиза в аут.

14' - Гол за "Нефтохимик". Ивелин Янев пробива от ляво и пуска пас успоредно на гол линията за Ерай Карадайъ, който е оставен сам срещу Караджов в наказателното поле. Нападателят на "Нефтохимик" овладява и праща топката в долния десен ъгъл за 1:0.

15' - смяна в отбора на домакините. Валентин Добревски заменя Станислав Жеков.

Вижте гола за "Нефтохимик":

до 21' - "Берое" овладя играта след получения гол и действието се развива в половината на домакините. След два поредни корнера обаче защитата на "Нефтохимик" се справяше със ситуацията.

24' - Салим Керкар центрира от ляво, Мапуку засича с гкрак от малкото наказателно поле, но след удара му топката минава на сантиметри от лявата греда на вратата пазена от Костадин Георгиев.

28' - центриране на Салим Керкар е блокирано на два пъти от защитник, топката попада във Веселин Пенев, който все пак центрира, Жуниор Мапуку засича с глава от наказателното поле, но слабо и топката попада в ръцете на Костадин Георгиев.

32' - пряк свободен удар за "Берое" на 25 метра фронтално на вратата. Спировски изпълнява и насочва много добре топката, но Костадин Георгиев внимава и лови.

36' - Емануил Манев стреля от дистанция, но слабо и Иван Караджов успява да улови.

37' - Веселин Пенев намира с дълъг пас Георги Андонов в наказателното поле, който сваля за Жуниор Мапуку. Конгоанецът стреля технично без подоготовка, но покрай рамката.

38' - удар на Веселин Пенев от дистанция, но защитата блокира.

39' - Атанас Зехиров центрира в наказателното поле, но Костадин Георгиев боксира, топката попада в Салим Керкар, който центрира остро от ляво, вратарят избива в краката на Георги Андонов, който стреля, но Георгиев успява да отбие и този удар.

41' - центриране на Веселин Пенев от ъглов удар. Владимир Зафиров не успява да нанесе удар с глава, а на втора глава с топката се разминава и Георги Костадинов.

45' - две минути добавено време на първата част.

45'+2' - край на първото полувреме. "Нефтохимик" - "Берое" 1:0 (Ерай Карадайъ 14').

46' - начало на второто полувреме. Двойна смяна за "Берое". Самир Аясс заменя Стефан Спировски, а Пламен Танев влиза в игра на мястото на Георги Костадинов.

47' - Атанас Зехиров пробива от дясно и центрира остро по земя, но защитник на "Нефтохимик" успява да избие пред гол линията.

Феновете на "Берое" са изведени извън стадиона на почивката. Въпреки това те подкрепят с пълно гърло и се чуват на терена.

55' - последна смяна за "Берое". Виктор Шишков заменя Жуниор Мапуку.

61' - Самир Аясс овладява в наказателното поле, центрира и Шишков пробва нещо като задна ножица, но не намира целта.

64' - далечно центриране към наказателното поле. Георги Андонов засича с глава, но Шишков не успява да нанесе удар.

65' - жълт картон за Ерай Карадайъ ("Нефтохимик") за бавене на играта.

65' - смяна в отбора на "Нефтохимик". Ерай Карадайъ отстъпва мястото си на Евтим Димитров.

67' - центриране от ъглов удар в дясно на вратата. Топката е избита и попада в Зехиров, който стреля от воле извън наказателното, но вратаря лови.

68' - центриране от корнер от ляво на вратата. Виктор Шишков засича с глава, но неточно.

70' - Зехиров центрира от пряк свободен удар на 25 метра леко в ляво по атаката на "Берое". Костадин Георгиев увисва, но съдията отсъжда и нарушение срещу него.

71' - сериозно разбъркване след корнер от ляво, но няма играч на "Берое", който да засече.

73' - центриране към наказателното поле където Салим Керкар овладява. Играч на домакините играе с ръка, но съдията Георги Давидов преценя, че няма причиана да отсъди дузпа.

78' - жълт картон за Ивелин Янев ("Нефтохимик") за груб фаул.

79' - жълт картон за Пламен Тенев ("Берое") за груб фаул.

82' - жълт картон за Галин Димов ("Нефтохимик") за груб фаул.

86' - смяна в отбора на домакините. Ясен Тузаков заменя Ивелин Янев.

89' - разбъркване в наказателното поле на "Нефтохимик". Поредица от блокирани удари, но топката така и не влиза във вратата на домакините.

90' - пет минути добавено време на втората част.

90' - центриране на Салим Керкар към Георги Андонов, който засича в малкото наказателно с глава, но топката минава покрай вратата.

90'+2' - Игнат Дишлиев изсипва топката в наказателното поле, Виктор Шишков засича с глава, но вратаря лови.

90'+3' - Атанас Зехиров центрира от ъглов удар, но след изпълнението му топката е засечена от играч на "Берое", но не и във вратата.

90'+4' - Салим Керкар комбинира с Веселин Пенев по лявото крило. Последният центрира, но Виктор Шишков се разминава с топката.

90'+5' - край на мача. "Нефтохимик" - "Берое" 1:0 (Ерай Карадайъ 14').

Лека вечер от дежурния екип на beroe.bg. Очаквайте по-късно отзвук от мача.

Нефтохимик 1:0 Берое