11.08.2010, 21:00 часа; ст. "Васил Левски", София; 4000 зрители
Главен съдия: Стефан Спасов (Перник)
Асистент-съдии: Никола Джугански (Самоков), Николай Ангелов (Самоков)
Четвърти съдия: Ахмед Ахмед (Бургас)
Дежурен делегат: Тодор Лулчев (София), Костадин Костадинов (София) - наблюдател

Здравейте, беройци! Тази вечер Берое ще се изправи срещу шампиона на България - Литекс - в битка за трети национален трофей в клубната витрина - Суперкупата на България! За вас ще проследим срещата пряко от Националния стадион "Васил Левски" в София.

1' - начало на мача. Литекс с началния удар.

4' - и ето я първата опасност за Берое отличен извеждащ пас на Тодор Христов към Влади Златинов, който стреля от границата на наказателното поле, но Голубович лови.

5' - ГООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ ЗА БЕРОЕ!!! Тодор Христов се откъсва по левия фланг и пробва удар от малък ъгъл. Берберович избива топката но само, за да попадне тя в мрежата на Берое..

Новото попълнение Тодор Христов прави пореден силен мач и спокойно може да се пробва и в снукъра, след като перфектно използва опитният защитник на Литекс за колче и изчисли шпонтовете.

12' - жълт картон за Петър Димитров (Берое) за груб фаул.

14' - пробив на Влади Златинов след атака по десния фланг. Нападателят напредва няколко метра и стреля от малък ъгъл. Голубович избива, но реферът е видял, че кълбото е излязло преди той да играе с кълбото в аут.

17' - Христо Янев центрира от пряк свободен удар от ляво на атаката на Литекс, но перфектна намеса на защитата на Берое и корнер.

19' - попадение за Литекс! след центриране от пряк свободен удар защитата на Берое изпуска Александър Барт, който останал сам срещу Скорчев не греши и прави резултата 1:1.

Берое залага на бързи извеждащи подавания, които донесоха доста победи през последната година. След гола зелените се втурнаха да възстановят преднината си.

Пастата нажежава обстановката на трибуните и в щаба на Берое след като за втори път не отсъжда чист фаул срещу нападател на Берое. Илиан Илиев получава предупреждение, а публиката скандира съмнения за сексуалната ориентация на пернишния арбитър.

24' - защитата на Литекс е разконцентрирана. Беройци обаче се забавят с атаката си и Петър Димитров не се възползва от възможността да стреля.

25' - жълт картон за Петър Занев (Литекс) за груб фаул.

Агитката на Берое тотално надпява гостите като ги превъзхожда като бройка поне трикратно.

29' - стабилна игра в защита на Стефан Велев в днешната среща. При поредната атака за Литекс той се намесва авторитетно и чисти напред. Продължават неадекватните отсъждания на Стефан Спасов, който вижда пореден несъществуващ фаул в полза на Литекс. Янев стреля от голяма дистанция, но Скорчев внимава и лови.

В последните минути безразборни центрирания и от двата отбота напред и нищо в градивен план.

37' - жълт картон за Небойша Йеленкович (Литекс), който спря с изключително груб фаул Слави Жеков в средата на терена. Ех, а Слави можеше да организира прекрасна контраатака в този момент. Петко Петков очевидно е научил футболистите си да не допускат грешката, която направиха беройци в неделя в мача за първенство при гола на Светослав Тодоров.

39' - поредна опасност пред Голубович. Слави Жеков напредва няколко метра необезспокояван от защитата и центрира в наказателното поле където Влади Златинов засича с глава, но топката минава над вратата.

40' - и веднага следващата прекрасна възможност за Берое. Извеждащо подаване за Владислав Златинов. Съвсем малко не му достига, за да изпревари ГОлубович, който се контузва спасявайки топката.

Гостуващата агитка запали факли, докато полицията отне преди мача всички пиротехнически средства от феновете на Берое. Поредно толериране на по-малобройните фенове, които опрделено не могат да създадат обаче атмосферата, която създават беройци в този момент с мощните си викове и аплодисменти. Всички старозагорци са прави и пеят.

45' - добър пас на Томаш в дълбочина за Пепи Димитров, който стреля, но удара му е блокиран и излиза в корнер. След изпълнението на Жеков нищо опасно.

45' - две минути добавено време на първото полувреме.

Медицинска помощ се оказва на Владислав Златинов, който бе ударен. Налага се нападателят да излезе носен на носилка. Той обаче ще може да продължи в мача.

45'+3' - много сериозна опасност за Литекс. Корнер изпълнен от Христо Янев, карамбол в наказателното поле пред Скорчев. В крайна сметка защитник на Берое се справя и чисти в нов корнер, но с това идва и последният съдийски сигнал на първото полувреме.

45'+3' - край на първото полувреме. Берое - Литекс 1:1. За Берое отбеляза Джемал Берберович - автогол след шут на Тодор Христов. Попадението за Литекс вкара Барт в 19-ата минута.

46' - начало на второто полувреме. Без смени в двата отбора.

47' - Слави Жеков стреля от границата на наказателното поле, но топката минава над вратата.

50' - центрирана топка на ъгъла на наказателното поле на Литекс. Петър Димитров се преборва и стреля, но след шпагат на защитник на Литекс топката е избита в корнер. След изпълнението му вратата на ГОлубович обаче не е застрашена.

51' - жълт картон за Слави Жеков (Берое) за груб фаул.

53' - Том напредва от дясно по атаката на Литекс и центрира отлично за Нифлор в наказателното поле, който праща топката над вратата, но си е помогнал и с ръка, за което получава жълт картон.

56' - много сериозна опасност за вратата на Литекс. Атака от ляво е подел Веско Пенев, той намира Владислав Златинов, нападателят подава някак към Петър Димитров, който леко в дясно в наказателното поле стреля, но вратарят отбива.

58' - първа смяна в отбора на Литекс. 27. Момчил Цветанов отстъпва мястото си на 9. Светослав Тодоров.

62' - опасно центриране от фаул в наказателното поле на Берое, но поредна отлична намеса на беройската защита.

65' - добра атака от ляво на Тодор Христов, който напредва няколко метра, влиза в наказателното поле, успява да се пребори и със защитник на Литекс, но Голубович в крайна сметка чисти в тъч преди младокът да успее да стреля.

71' - удар от 30 метра на Александър Барт. Скорчев обаче се разтяга и чисти.

73' - първа смяна и в отбора на Берое. 10. Диан Генчев заема мястото на 18. Петър Костадинов.

76' - ох. Нова опасност за Литекс. Петър Занев стреля отново от голяма дистанция, но и този път Скорчев е последна преграда.

И в двата отбора е видима умората. В последните минути символичните домакини понатиснаха. А по регламент при равен ще гледаме две продължения по 15 минути и едва след това при ново равенство ще следват дузпи.

83' - най-после отново сериозна опасност в полза на Берое. При една центрирана топка Влади Златинов продължава с глава на дясно към Петър Димитров, който стреля добре, но изстрелът е блокиран отлично от Голубович.

86' - удар на Нифлор от 25 метра. Скорчев отново е на мястото си и е безгрешен.

87' - Светослав Тодоров е изпуснат на добра позиция при разбъркване в защитата на Берое и стреля от ъгъла на наказателното поле. Топката вече влизаше във вратата когато Скорчев се намеси отлично.

88' - много добро извеждащо подаване към Петър Димитров, който е изпреварен със секунда пред малкото наказателно от Ивайло Петков, който чисти в корнер. След изпълнението му в крайна сметка защитата в оранжево се справя.

90' - втора смяна в отбора на Берое. Поумореният 88. Петър Димитров отстъпва мястото си на бързия Георги Божанов.

90' - три минути добавено време на второто полувреме.

90'+3' - край на второто полувреме. Берое - Литекс 1:1.

Следват две продължения от по 15 минути. В тях не важат правилата за сребърен и златен гол.

Уникално! Агитките на двата отбора подеха скандирания. Оранжевите скандират: Българи, а зелените - юнаци. След това целия стадион вкупом изпя химна.

91' - начало на първото продължение. Литекс с началния удар.

93' - Христо Янев намира отлично Нифлор в наказателното поле. Нападателят на Литекс стреля, но Скорчев се превръща в герой след като спасява този удар, а след това и този с глава след изпълнението на корнера.

102' - Гол за Литекс. Това вече е лошо. Том центрира от дясно към непокрития Нифлор, който от близка дистанция се разписа в полза на Литекс.

103' - последна смяна в отбора на Берое. 14. Евгени Йорданов заменя 19. Владислав Златинов.

104' - беройци надигат глави. Силен шут от дистанция на Диан Генчев, но Голубович е перфектен и с идеален плонж чисти в корнер. След него защитата в оранжево се справя.

105' - край на първото продължение. Берое трябва да вкара гол в следващите 15 минути!

106' - начало на второто продължение. Айде БЕРОЕ!

108' - последна смяна в отбора на Литекс. 22. Пламен Николов заема мястото на 7. Христо Янев

108' - жълт картон за Джемал Берберович (Литекс) за груб фаул.

109' - жълт картон и за Диан Генчев (Берое) за реплика.

110' - опит за удар от далеч на Веселин Пенев. Топката обаче попада право в ръцете на Голубвич.

116' - опит за центриране на Слави Жеков от ляво, но Голубович изпреварва Евгени Йорданов.

Селски номера! Над 2 минути лежа на терена играч на Литекс, който бе изнесен на носилка. След това стана и продължи без проблеми мача.

120' - една минута добавено време на второто продължение.

120'+1' - край на мача. Берое загуби суперкупата на България с 2:1.

Мощни аплодисменти за беройци от публиката на зелените. Напълно са заглушени носителите на титлата от Литекс.

Играчите поздравяват над 2000 души агитка, които ги аплодират сякаш са победители. Те всъщност винаги са победители!

Лека нощ от дежурния екип на Beroe Online.

Литекс 2:1 Берое